Pomysły w stylu „zrób to sam” lub „DYI” są teraz bardzo modne. Dzięki nim, każdy może mieć w swoim domu unikatowy gadżet, dekorację, ozdobę, pamiątkę. Dzisiaj krótko o tym co można zrobić z ramki z Ikei.

Krok 1. Kup ramkę!

Ale nie byle jaką. Konkretną. Ramka RIBBA. Na początek proponuję rozmiar 23 x 23 cm. Kosztuje 19,99 zł, więc tragedii nie ma. Ale nie wkładaj w ramkę zdjęcia, tak jak podpowiada Ikea.

 

Krok 2. Czego potrzebujesz?

Potrzebujesz kawałka grubego papieru o rozmiarze 23 x 23 cm. Przyklej go do passepartout (to ten papierek z dziurą na zdjęcie:P). Przygotuj również taśmę klejącą dwustronną (nie kupuj najtańszej i najcieńszej; kup dobrą, z zadeklarowaną masą, którą utrzyma). Potrzebujemy też trochę klocków Lego. Pożycz od dziecka albo odnajdź swój karton z klockami z dzieciństwa.

 

Krok 3. Złóż wszystko w całość.

Nie ma co wiele się rozpisywać, spójrzcie na efekt końcowy.

 

Na razie ramka stoi na półce, ale wkrótce zawiśnie gdzieś na ścianie. Pamiętajcie, że ramka ma z tyłu uchwyt do zawieszenia 🙂

 

 

Więcej inspiracji?

Pomysłów na wykorzystanie klocków Lego i ramki Ribba może być wiele. Poniżej zamieszczam tylko kilka innych inspiracji. Możecie się również pochwalić własnymi 🙂 Nikt nie przejdzie obojętnie obok takiej ramki!

 

A więc, do dzieła!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • 7 − 1 =