Mieszkańcy Fordonu przez kilkanaście lat zmagali się z błędnie zaprojektowanym chodnikiem na ulicy Witkiewicza. Problem dotykał także pacjentów Przychodni Tatrzańskiej zlokalizowanej przy tej ulicy. Dziś mogę z zadowoleniem poinformować, że dzięki mojej interwencji brakujący odcinek chodnika został nareszcie wybudowany.Tak przez wiele lat wyglądał chodnik na ulicy Witkiewicza. Na zdjęciach widać nieciągłość chodnika.

Po wielu latach, jakiś czas temu nasypano w tym miejscu trochę ziemi, co jednak wyglądało karykaturalnie.

 

W lipcu 2016 r. wysłałem pytanie do ZDMiKP, czy chodnik na ulicy Witkiewicza leży na terenie miejskim, a jeżeli tak, to proszę o udzielenie informacji dlaczego chodnik nie został wybudowany chodnik zgodny z polskim prawem i jak właściwie piesi mają chodzić w tym miejscu.

Według deklaracji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, chodnik miał zostać wybudowany w III kwartale 2016 roku, ostatecznie jednak prace przełożono na 2017 rok.

 

Bezpiecznie i wygodnie

Brakujący fragment chodnika został wybudowany w zeszłym tygodniu. Po wielu latach mieszkańcy Fordonu nareszcie mogą wygodnie dojść do swoich domów i do przychodni.

Oprócz tego, na skrzyżowaniu ulicy Witkiewicza z ulicą Pelplińską wyremontowano fragment chodnika, który zyskał obniżony krawężnik, który ułatwi podróże rowerzystom oraz osobom o ograniczonej mobilności.

 

Ten krótki fragment wybudowanego chodnika to drobnostka w skali całego miasta, ale cieszę się, że go wybudowano. Szkoda tylko, że musiałem najpierw zwrócić uwagę ZDMiKP na ten problem, a potem czekać prawie 10 miesięcy na realizację. A mieszkańcy czekali kilkanaście lat.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • five × five =