Dzisiaj mam dla Was dwie szybkie i pozytywne informacje. Pierwsza dotyczy bardzo zniszczonych schodów prowadzących na przystanek tramwajowy na osiedlu Bajka na Fordonie. Druga jest związana z dawnym przystankiem końcowym linii autobusowych na osiedlu Leśnym.

Bajka

Schody prowadzące na przystanek tramwajowy Bajka od ulicy Duracza nie są w zbyt dobrym stanie. Na części stopni występują i powstają nowe ubytki betonu, co może powodować zagrożenie dla użytkowników. Wystąpiłem więc do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z wnioskiem o uzupełnienie ubytków betonu, by można było bezpiecznie korzystać ze schodów.

Po mojej interwencji schody zostały awaryjnie wpisane do planu remontów infrastruktury na 2017 rok. Będzie bezpieczniej 🙂

 

Przystanek „Leśne”

Na przystanku autobusowym na osiedlu Leśnym (dawnym przystanku końcowym) zaobserwowałem, że peron jest połączony z chodnikiem biegnącym wzdłuż ulicy Sułkowskiego tylko na początku peronu. Z kolei na końcu peronu – tam gdzie zazwyczaj stają autobusy – chodnik urywa się, a pasażerowie przechodzą w kierunku domów po wydeptanych ścieżkach – bo i tak nie mają innego wyboru.

Zwróciłem się zatem z apelem o wybudowanie ok. 3-4 metrów chodnika łączącego przystanek „Leśne” z pobliskim chodnikiem biegnącym równolegle do ulicy Sułkowskiego.

W odpowiedzi otrzymałem z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej następującą informację.

[…] Budowa tego chodnika zaplanowana jest w ramach remontu ulicy Sułkowskiego przewidzianego do realizacji w III kwartale tego roku.”

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • five × 1 =