PRZYWIEZIONE ZE ŚWIATA

07Lut 2018

Nasze ziemie wciąż kryją wiele tajemnic i im dalej sięgniemy w przeszłość, tym więcej znajdziemy pytań bez odpowiedzi. Dziś chciałbym Wam przybliżyć tajemnicę „bab pruskich”, które są jednym z niewielu materialnych śladów pozostawionych po Prusach.

23Maj 2017

Bryła Roku to konkurs organizowany od 2007 roku, w którym Internauci wybierają najlepszy budynek roku. Od tego czasu plebiscyt zyskał dużą rozpoznawalność także poza środowiskiem architektów i cieszy się dobrą renomą. W ciągu ostatnich lat Bryła Roku bez wątpienia stała się najważniejszą polską nagrodą architektoniczną.W tym roku wśród budynków mających szansę zdobyć tytuł „Bryły roku” […]

22Lut 2017

Myśląc o kinie, większość z Was pomyśli pewnie o obiektach w stylu Cinema City, Multikino, IMAX lub Helios. W wielu miastach kina sieciowe skutecznie wymiotły z rynku konkurencję, którą były tradycyjne kina. Są jednak w naszym kraju wyjątki. Dzisiaj przedstawię jeden z nich.

28Gru 2016

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. A jako, że okres między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem nie nastraja do zbyt intensywnej pracy, przygotowałem dla Was dzisiaj przegląd najlepszych zdjęć podróżniczych 2016 roku wg. National Geographic.

26Paź 2016

W jednym z pierwszych wpisów na tej stronie pisałem krótko o mojej fascynacji Gdynią – jej historią, rozwojem i architekturą. Dzisiaj wracam do tematu architektury inspirowanej morzem.

05Paź 2016

28 ciekawostek o tramwajach w Polsce

5 października, 2016

Dzisiaj przygotowałem dla Was garść ciekawostek historyczno-geograficznych związanych z tramwajami na obecnych ziemiach polskich.

28Wrz 2016

Tramwajem na drugi kontynent

28 września, 2016

Tytuł brzmi abstrakcyjnie, bo niby jak tramwajem przejechać na inny kontynent? Sprawdziłem – jest to możliwe w jednym miejscu na świecie!

14Wrz 2016

GOP turyście nieprzyjazny

14 września, 2016

Na miejsce naszego tegorocznego letniego wyjazdu wybraliśmy Beskid Śląski. Nie przypuszczałem jednak, że na koniec urlopu Górny Śląsk zaskoczy mnie tak negatywnie.

13Lip 2016

Odwiedź #1: Bolesławiec

13 lipca, 2016

Podczas naszego ostatniego pobytu na Dolnym Śląsku wpadliśmy z krótką wizytą do Bolesławca. Właściwie była to króciutka wizyta, bo mieliśmy tylko dwie godziny przerwy w drodze do Zgorzelca i Gorlitz, ale zdecydowanie warto temu miastu poświęcić nieco więcej czasu.

06Cze 2016

Gdynia to jedno z moich ulubionych miast. Jest ono ogromnym osiągnięciem międzywojennej Polski – w kilkanaście lat Gdynia przeobraziła się z małej osady w tętniące życiem, nowoczesne miasto, które miało być polskim oknem na świat.

25Maj 2016

Przeszukując zakamarki internetu dotarłem do informacji o wiosce Polonezköy, leżącej na północny wschód od Stambułu – stolicy Turcji. Dlaczego ta wioska mnie zaciekawiła?