Wracam dziś do tematu, który poruszyłem nieco ponad rok temu. Apelowałem wówczas do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o naprawienie nawierzchni peronu na przystanku tramwajowym Fordońska – Bałtycka w kierunku Fordonu. Co z tego wynikło?

Po raz pierwszy pisałem o tym problemie w listopadzie 2016r . Wówczas ZDMiKP szybko zadeklarował, że wiosną zostanie wykonana naprawa punktowa zapadniętej kostki na przystanku.

[…]Peron tramwajowy Fordońska – Bałtycka w kierunku Fordonu w okresie wiosennym zostanie poddany punktowym naprawom które poprawią komfort i bezpieczeństwo pasażerów komunikacji publicznej. […]

 

Przystanek tramwajowy Fordońska – Bałtycka w Bydgoszczy

Minęła jednak wiosna, lato, jesień, mamy kolejną zimę, a przystanek po deszczach albo topnieniu śniegu wygląda tak.

 

Jak widać na zdjęciach kostka jest równa tylko na długości wiaty. Na pozostałej długości przystanku żeby wsiąść lub wysiąść z tramwaju trzeba wejść w kałużę. Czasami nie można jej nawet przeskoczyć, bo woda stoi na całej szerokości peronu. Moim zdaniem żadna naprawa nawierzchni nie miała miejsca, lub została wykonana wyjątkowo nieudolnie. Nie pozostało więc nic innego, jak tylko ponownie zaapelować do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy o naprawienie nawierzchni przystanku.

Inne zapadnięte przystanki

Jeśli znacie inne przystanki, na których z powodu zapadnięcia nawierzchni tworzą się takie kałuże, to przyślijcie mi ich zdjęcia! Możecie też wrzucić na facebooka 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • 2 × 1 =