Trzy tygodnie temu pisałem o przystanku Planu 6-letniego / Sandomierska, z którego nie wiedziałem jak korzystać. Na szczęście lub nieszczęście okazało się, że inni pasażerowie, a także kierowcy autobusów mają ten sam problem. Mam już odpowiedź ZDMiKP na moje wnioski dotyczące tego przystanku. Zapraszam!

Przystanek Planu 6-letniego / Sandomierska

Zacznijmy od początku, o co to całe czepialstwo?

  • przystanek ma zatokę autobusową, ale autobusy nie zawsze w nią wjeżdżają, ponieważ między jezdnią a zatoką jest kilkucentrymetrowa różnica wysokości.
  • na przystanku nie ma peronu dla pasażerów, jest za to dziwny wąziutki chodnik niejako wprowadzający pasażerów w zatokę – zupełnie jakby mieli oczekiwać na autobus stojąc w zatoce.
  • słupek z rozkładem jazdy stoi na samej krawędzi zatoki i rozkłady są skierowane w stronę zatoki, co mogłoby potwierdzać poprzednie absurdalne założenie.

 

Poprosiłem zatem o wyjaśnienie organizacji przystanku oraz przeprowadzenie remontu przystanku w 2018 roku.

 

Co na to Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej?

[…] Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy uprzejmie informuje, iż zatoka postojowa pełni funkcję tymczasowego peronu na przystanku Planu 6-letniego – Sandomierska w kierunku Kapuścisk. Operator obsługujący linię nr 59 na etapie organizowania przystanków u zbiegu ulic Planu 6-letniego – Sandomierska został o pełnionej przez zatokę tymczasowej funkcji poinformowany. Na rok 2018 zaplanowano: wykonanie peronu w miejscu zatoki, doposażenie przystanków w płytki ryflowane (również dla kierunku do Błonia), dooznakowanie przystanków linią P-17 (również dla kierunku do Błonia).

 

Cieszę się, że po mojej interwencji przystanek zostanie wyremontowany i nie będzie już na nim niejasnych sytuacji. Przy okazji poprosiłem też ZDMiKP o udostępnienie listy przystanków, które będą remontowane w 2018 roku, ale ze względu na wiele realizowanych jednocześnie inwestycji, taka lista jeszcze nie istnieje.

One Response to Przystanki na ulicy Planu 6-letniego będą wyremontowane.
  1. Na planu 6-letniego przydałby się jeszcze przystanek bliżej Wojska Polskiego (moze w okolicy Noakowskiego).


[top]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • three × 2 =