W czerwcu 2017r. pisałem o przystanku „Leśne” na ulicy Sułkowskiego, który nie był należycie połączony z biegnącym równolegle chodnikiem, a poza tym peron kończył się w jakiś dziwny sposób. Zwróciłem się zatem z prośbą o wybudowanie kilku metrów chodnika łączącego przystanek „Leśne” z pobliskim chodnikiem biegnącym wzdłuż ulicy Sułkowkiego. Sprawdźmy co z tego wyszło.

Przystanek komunikacji miejskiej „Leśne” w Bydgoszczy

W kilku słowach:

  • peron się urywał w miejscu, gdzie stają autobusy,
  • tak jak napisałem wcześniej, brakowało chodnika łączącego przystanek z chodnikiem biegnącym wzdłuż ulicy Sułkowskiego.

 

 

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zadeklarował, że przystanek zostanie naprawiony w ramach remontu ulicy, który odbędzie się w III kwartale br. I tak też się stało.

 

Po remoncie

Przystanek zyskał nową nawierzchnię, ryflowany żółty pas ułatwiający orientację osobom niewidomym, nową ławkę, no i został połączony z chodnikiem biegnącym wzdłuż ulicy. Jest całkiem spoko.

 

To jeszcze nie wszystko

Wyremontowano także przystanek po drugiej stronie ulicy, czyli w kierunku centrum – a więc ten znacznie ważniejszy. Na nim także pojawiła się nowa nawierzchnia i żółta linia dla niewidomych.

 

Między przystankami jest także wyznaczone przejście dla pieszych, które jak na Bydgoszcz jest dość sprytnie zaaranżowane – sami sprawdźcie.

 

To takie niby drobiazgi, ale wpływają one na jakość naszych codziennych podróży – zarówno tych pieszych, jak i komunikacją miejską 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • two × 4 =