Wracam dziś do tematu, o którym pisałem dwa tygodnie temu. Chodzi o przystanek komunikacji miejskiej w Bydgoszczy – Smoleńska/Kielecka.

O co chodzi?


Przystanek autobusowy Kielecka / Smoleńska (kierunek Łęgnowo) jest zlokalizowany bezpośrednio na wyjeździe z ulicy Buskiej w ulicę Smoleńską. Stworzono w ten sposób możliwość wyjścia pasażera z autobusu prosto na ulicę Buską – np. na maskę stojącego samochodu, chcącego wyjechać z tej ulicy w ulicę Smoleńską. Masakra!

 

Apeluję o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów


Natychmiast zaapelowałem do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy o przeniesienie przystanku i wybudowanie peronu, by pasażerowie nie musieli stać w kałuży w oczekiwaniu na autobus i nie musieli wysiadać z autobusu prosto na maskę samochodów.

 

Będzie bezpiecznie i wygodnie


Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapewnił mnie, że zgodnie z docelową organizacją ruchu, w 2018 roku przystanek zostanie przeniesiony, by wyeliminować problematyczne zatrzymywanie się autobusu na ww. połączeniu ulic Smoleńskiej i Buskiej. Na nowym przystanku będzie wybudowany peron i ustawiona ławka.

To już drugi przystanek, którego przebudowę będę śledził w 2018 roku. Niedawno pisałem także o przystanku Planu 6-letniego / Sandomierska, który także ma zyskać nową jakość.

 

Co dalej?


Na jakie jeszcze przystanki ZDMiKP powinien zwrócić uwagę i wyremontować je w 2018 roku? Jeśli chcecie bym opisał jakiś przystanek komunikacji miejskiej w Bydgoszczy, to piszcie!

A jako przykład podam 3 przystanki, które zostały wyremontowane m.in. dzięki moim działaniom:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • 14 − eight =