Mój blog ma już rok! 9 maja 2016 roku opublikowałem pierwszy artykuł, a w ciągu całego roku było ich ponad 60. Dziękuję czytelnikom za wszystkie wiadomości, propozycje i uwagi – są one dla mnie bardzo ważne i motywują do dalszej pracy. Czas na małe podsumowanie, kolejne plany i konkurs!

Bydgoskie historie (nie)znane


W tym cyklu opublikowałem do tej pory 10 artykułów, których tematem były mało znane lub nieoczywiste fragmenty historii Bydgoszczy. Jeżeli przegapiliście któryś z odcinków cyklu, to jeszcze nic straconego 🙂

 

Dzień pieszego pasażera


W tym dziale kontynuuję działania, które prowadziłem przez ponad 8 lat w Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy. W ciągu minionego roku udało mi się wywalczyć lub mieć wpływ na poprawę stanu infrastruktury na 6 przystankach lub chodnikach.

 

Przystanek Kamienna – Fabryczna

 

Przystanek Rejewskiego – Auchan

 

Przystanek przy Centrum Onkologii

 

Tablice informacyjne pod rondem Jagiellonów

 

Przystanek Most Kazimierza Wielkiego

 

Chodnik przy ulicy Witkiewicza

 

Kolejnych 6 wniosków zostało pozytywnie zaopiniowanych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej i będą realizowane w tym roku. O postępach będę na bieżąco informował 🙂 Część postulatów powstała dzięki wiadomościom od czytelników – za wszystkie bardzo dziękuję i nadal jestem otwarty na Wasze pomysły i spostrzeżenia.

 

Co dalej?


Na pewno będę kontynuował oba cykle – „Bydgoskie historie (nie)znane” i „Dzień pieszego pasażera”, zbieram też materiały do dwóch nowych cykli, ale wszystko jest zależne od ilości wolnego czasu, którego ostatnio niestety mi brakuje. Na razie powiem tylko, że planowane cykle będą związane z Bydgoszczą 😉

 

Czas na konkurs!

Z okazji pierwszych urodzin strony, zapraszam do udziału w konkursie! Nagrodami będą bilety do kina Helios na dowolny film (także 3D) oraz płyta „Dźwięki BDG” znanego w naszym mieście Oer’a, członka formacji B.O.K. Konkurs rusza w czwartek, 11 maja. Śledźcie stronę i facebooka!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • 5 + six =