W lutym pisałem o peronie na przystanku tramwajowym Fordońska/Bałtycka, który od ponad dwóch lat miał zapadniętą nawierzchnię i po każdym deszczu tworzyły się na nim gigantyczne kałuże. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy dwukrotnie deklarował, że przystanek zostanie naprawiony – pierwszy raz w 2016 roku. Czas zakończyć ten temat!

 

Jak widać na zdjęciach kostka jest równa tylko na długości wiaty. Na pozostałej długości przystanku żeby wsiąść lub wysiąść z tramwaju trzeba wejść w kałużę. Czasami nie można jej nawet przeskoczyć, bo woda stoi na całej szerokości peronu.

Po raz pierwszy pisałem o tym problemie w listopadzie 2016r . Wówczas ZDMiKP szybko zadeklarował, że wiosną zostanie wykonana naprawa punktowa zapadniętej kostki na przystanku. Niestety w 2017 roku peron nie został naprawiony, zatem w lutym 2018 roku ponownie przypomniałem ZDMiKP o tym problemie .

 

Peron na przystanku Fordońska/Bałtycka już naprawiony

Już w marcu wyremontowano nawierzchnię peronu na przystanku. Dzięki temu skończyło się skakanie przez kałuże przy każdej próbie wyjścia lub wejścia do tramwaju.

 

Inne zapadnięte przystanki?

Jeśli znacie inne przystanki, na których z powodu zapadnięcia nawierzchni tworzą się takie kałuże, to przyślijcie mi ich zdjęcia! Możecie też wrzucić na facebooka 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • 10 − nine =