Cześć! Fajnie, że wpadłeś!

Skoro trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że chcesz się dowiedzieć kim jest Robert - autor bloga, lub też znasz mnie i chcesz poznać jakąś moją krępującą tajemnicę ;)

 

Mam 31 lat (chociaż uparcie twierdzę, że każde kolejne urodziny to tylko kolejna edycja 21 urodzin), od 2005 roku mieszkam w Bydgoszczy. Przyjechałem tu na studia z małego Więcborka i tak już zostałem. Studiowałem matematykę, ale ostatecznie nie wylądowałem w fabryce kalkulatorów, jak nam złośliwie wróżono. Jestem informatykiem. Tematem tego bloga nie będzie jednak ani informatyka, ani matematyka, ani nic z tych rzeczy. Praca to w końcu tylko 1/3 naszego życia.

Jestem jednym z założycieli Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy . Byłem jego członkiem przez ponad 8 lat, w tym przez 5 lat pełniłem funkcje prezesa lub wiceprezesa. Tematyka zrównoważonego rozwoju cały czas jest mi bliska, więc czasami przemycę tu jakiś temat ekologiczny, albo ciekawostkę związaną z historią transportu. Przez rok pełniłem funkcję koordynatora projektu "Wszyscy jesteśmy pieszymi", więc będę pisał tu również o ruchu pieszym, bo szlag mnie trafia, jak widzę chodniki zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie utrudnić życie. Jeszcze lepsze są takie, z których nie da się korzystać...

 

Lubię podróżować po Polsce. Uważam, że nasz kraj jest fascynujący. Każdy region, każde miasto ma swoją niepowtarzalną historię i klimat. Wojny, zabory, ziemie odzyskane, przesiedlenia, zagłada, kresy, budowanie "kolejnej" Polski - wszystko to widać w naszych miastach. Z podróżami wiąże się zainteresowanie historią Polski oraz architekturą i urbanistyką. Lubię wiedzieć, dlaczego miasto wygląda tak, a nie inaczej. Kto je zbudował, dlaczego i kiedy, gdzie wyparowało "stare miasto", albo jakim cudem przetrwał zamek...

 

No a jeśli podróżować, to tylko pociągiem - to moja kolejna wielka miłość. Z pociągami wiąże się też uwielbienie klocków Lego. No i najlepsze połączenie - pociągi z klocków Lego ;)

 

Zapraszam, rozgość się :)