Ulica bł. Franciszka Dachtery została oddana do użytku w 2015 roku. Jej głównym zadaniem było odciążenie ulicy Planu 6-letniego. Wydaje się, że pomyślano tu o wszystkim – oświetlona jezdnia, chodnik, droga dla rowerów, wokół powstają nowe miejsca pracy. Jest jednak jeden zgrzyt – kuriozalny przystanek.

Umówmy się na początku – sprawa nie jest wielkiej wagi. Chodzi o przystanek Dachtery / Chemiczna, na którym stają autobusy linii nocnej 31N. Przystanek został wyznaczony poprzez postawienie słupka ze znakiem i rozkładem… i to wszystko. Pasażer oczekujący na autobus lub chcący sprawdzić rozkład jazdy ma do wyboru – stać przy jezdni na trawniku (a w deszczowe dni w błocie, zimą w śniegu) albo na drodze dla rowerów. Chodnik znajduje się w odległości ok. półtora metra od znaku. Niezależnie od tego, gdzie pieszy będzie oczekiwał na autobus, wsiadanie i tak odbywa się z trawnika, ponieważ przy krawędzi jezdni nie ma utwardzonej nawierzchni. Życzę powodzenia przy wysiadaniu z autobusu w tym miejscu w nocy, zimą…

Ktoś może powiedzieć, że się czepiam. Może, ale:

  • skoro wyznaczono w tym miejscu przystanek, na nowiutkiej ulicy, to zapewnijmy pasażerowi normalne warunki do wsiadania i wysiadania z pojazdu. Pisząc normalne mam na myśli przynajmniej kostkę chodnikową!
  • w okolicy skrzyżowania powstają w tej chwili dwa duże centra logistyczne – firmy Carrfour i Panattoni, więc wkrótce zwiększy się liczba pasażerów korzystających z tego przystanku,
  • po drugiej stronie skrzyżowania wyznaczono parę przystanków Chemiczna / Kielecka (stają tam m.in. autobusy linii 73). Przystanki wyposażono nie tylko w wiatę, ale nawet ryflowaną kostkę chodnikową, ułatwiającą niewidomym orientację na przystanku. A na wspomnianym przystanku nie ma nic – jest trawnik, który szybko zostanie rozdeptany przez pasażerów i zamieni się w klepisko i błotko.

 

 

Można ułożyć kostkę chodnikową na przystanku? Można.

 

One Response to Kuriozalny przystanek na ulicy Dachtery w Bydgoszczy
  1. Bydgoszcz w budowie 17 lutego 2017 at 23:53 Odpowiedz

    „w okolicy skrzyżowania powstają w tej chwili dwa duże centra logistyczne – firmy Carrfour i Panattoni, więc wkrótce zwiększy się liczba pasażerów korzystających z tego przystanku,”

    Panattoni buduje Carrefour. Tam powstanie Carrefour i Waimea 😉


[top]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • 13 − 10 =