Cześć, witam Was po wakacyjnej przerwie! Zaczynam kolejny „sezon” blogowania! Na razie nowe wpisy będą trochę rzadziej, bo powiększyła nam się rodzina, a skurczyły zasoby czasowe 😉 Mam jednak nadzieję, że uda mi się znaleźć dość czasu na pisanie i rozwijanie nowych pomysłów. Do rzeczy! Mam dzisiaj dobrą wiadomość dla mieszkańców Fordonu.

 

Nieprzepisowo wąski chodnik na ulicy Lawinowej

Ponad rok temu zadałem ZDMiKP pytaniedlaczego wybudowany niedawno chodnik na ulicy Lawinowej nie spełnia wymogów rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Problemem była zbyt mała szerokość chodnika, uniemożliwiająca komfortowe korzystanie z niego. Jest to o tyle ważne, że chodnik prowadzi do kościoła oraz do bloków wielorodzinnych, więc ruch pieszy jest tu znaczny.

 

Odpowiedź ZDMiKP była nie po raz pierwszy wymijająca.

[…] Mając na uwadze dojście do kościoła i szkoły przedmiotowym chodnikiem Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Miejskiej w Bydgoszczy rozważy możliwość poszerzenia opisanego ciągu pieszego.

W końcu jednak otrzymałem zapewnienie, że chodnik zostanie poprawiony w 2017 roku. I jest, udało się. Teraz można przejechać nawet wózkiem dziecięcym.

 

Chodnik, który się nie zbiegł. Ulica Gryfa Pomorskiego

Na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Gryfa Pomorskiego zaobserwowałem, że infrastruktura piesza zbudowana jest bardzo nielogicznie. Chodnik z jednej strony wylotu ul. Gryfa Pomorskiego nie ma swojej kontynuacji z drugiej strony.

 

 

I tę sprawę udało się doprowadzić do pozytywnego końca. Brakujący fragment chodnika został wyznaczony, choć niestety geometria chodnika nie została poprawiona.

 

Schody prowadzące na przystanki tramwajowe „Bajka”

Tuż przed wakacjami pisałem o schodach prowadzących na przystanek tramwajowy Bajka od ulicy Duracza. Na części stopni występowały znaczne ubytki betonu, co mogło powodować zagrożenie dla użytkowników. Wystąpiłem więc do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z wnioskiem o uzupełnienie ubytków betonu, by można było bezpiecznie korzystać ze schodów.

 

Po mojej interwencji schody zostały awaryjnie wpisane do planu remontów infrastruktury na 2017 rok. 

A tak wyglądają schody już po remoncie. Nie jest źle, prawda?

 

Przy okazji warto wspomnieć, że na pobliskim wiadukcie położono nową nawierzchnię na chodniku.

 

Co dalej?

Czekam na Wasze postulaty! Mam nadzieję, że zgłosiliście swoje wnioski do planu remontów chodników na 2018 rok, który przygotowywało Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy 🙂 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • twenty − 6 =